Ağızda çıkan küçük sivilce boyutunda baloncuklara uçuk denir, genelde vitaminsiz insanlarda çıkar. Genelde hiç bir işlem yapılmaması durumunda 1 hafta gibi süre içerisinde kendiliğinden kaybolur. Peki bu işlemi hızlandırmak ve bir an önce kurtulmak için ne yapmalıyız ? Burada önerilerimi dikkate alarak 1-2 güne atlatmış olursunuz.


Uçuktan kurtulma yöntemleri !

Genelde damak ve dilde çıkan uçuk yemek yemede, su içmede, yutkunmada sizlere acı verir. Bu durumlarla sıklıkla karşılaşan bireylerin vitamin eksikliğinden kaynaklanan bu durumdan nasıl kurtulacağını o bölgeyi doğal yöntemlerle nasıl dezenfekte edeceğinizi anlatacağım.

Yöntem 1: Sirke ile ağzınızı 4 saat arayla çalkalayın bu biraz acıtabilir yara ile direk temas etmesi halinde yanma duyacaksınız ama bir gün de bile o uçuk bölgesini tamamen etkisiz hale getirebilirsiniz.

Yöntem 2: Karbonatı bir çay bardağına su ile karıştırarak ağzınızda gargara yaparak yine iyileşmesine kesin çözüm bulabilirsiniz bu işlem acı vermez sadece tuzlu bir tat alırsınız.

Önerim: Yukarıda ki önerilerimi her ikisini de aynı gün içerisinde tekrarlamanız durumunda bu rahatsızlığınızdan kurtulacaksınız. Uçuk bölgesinde artık ağrı, sızı hissetmeyeceksiniz.

Ek olarak; Cildiye (Dermatoloji) polikliniğinden tıbbi destek de alabilirsiniz bu durumdan çok fazla rahatsızlık duyuyorsanız.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)