Her ne kadar sık sık bir çok insanın yaşadığı bir durum olsa da baş ağrısını tarif etmek zor olabilir, ancak bazı yaygın semptomlar zonklama, sıkma, sabit veya aralıklı gibi ifade edilebilmektedir. Başın herhangi bir bölümünde oluşan ağrıya baş ağrısı denir. Baş, vücutta en sık görülen ağrı bölgelerinden biridir. Baş ağrısı kendiliğinden ortaya çıkabilir veya aktivite veya egzersizle ilişkili olabilir. Akut bir başlangıcı olabilir veya şiddeti arttırma bölümleriyle birlikte veya bunlar olmadan kronik olabilir. Baş ağrısı genellikle bulantı ve kusma ile ilişkilidir. Bu özellikle migren baş ağrıları için geçerlidir. Baş ağrısı probleminiz varsa ve nereye başvurmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu yazı tam size göre. Bu içerikte baş ağrısına hangi bölüm bakar ve baş ağrısı çeşitleri ile ilgili bilgilere yer verdik.

Baş Ağrısı Çeşitleri

Baş ağrılarını üç tipe ayırabiliriz. Bunlar:

  1. Birincil Baş ağrısı
  2. İkincil baş ağrısı
  3. Kranial nevrajiler, yüz ağrısı ve diğer baş ağrıları

Sık görülen primer baş ağrıları, gerginliği, migreni ve küme baş ağrılarını içerir. Diğer baş ağrısı tipleri şunlardır:

  • İlaç aşırı kullanımı başağrısı (baş ağrıları)
  • Beyin iltihabı
  • Concussions
  • Susuz kalma
  • Cinsel ilişki sırasında
  • Hypnic baş ağrısı
  • Enfeksiyonlar

Peki rahatsız edici baş ağrısı için hangi doktora gidilir, kime muayene olunur, baş ağrısına hangi bölüm bakar?

Baş Ağrısı Problemi İçin Hangi doktora gidilir?

Bilinmeyen baş ağrısı probleminiz için gitmeniz gereken doktor nöroloji doktorudur. Nörologlar bir takım test ve tahliller ile baş ağrınızın sebebini bulmaya çalışır. Nöroloji doktorunuz başka bir doktor muayenesini gerekli görürse sizi ilgili bölüme yönlendirecektir.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)