Böbrek taşı rahatsızlığı olanlar için hazırlayacağımız bu makale içerisinde Böbrek taşı sancısını hafifletme yöntemi ve Doğal yollarla taş düşürme teknikleri konusunda bilgi aktaracağız.

Böbrek taşı teşhisi için böbrek alanında aralıklarla sancı atağı geliyor ve bu ağrının da tam olarak nereden geldiğini hissedemiyorsanız muhtemelen böbrek taşıdır. Bu durumu netleştirmek için tıbbı desteğe ihtiyacınız var. Ultrason ile kaç adet olduğu, boyut ve şeklini öğrenebilirsiniz. Doktorun tavsiyesi üzerine hareket edebilirsiniz, bazen lazer operasyon gerektiren durumlar da olabiliyor, bazen de doğal yöntemlerle düşürmeniz de mümkün oluyor.

Bu süreçte sancı ve ağrı çok oluyor peki bu sancıyı nasıl atlatacaksınız ?

Sancı atakları ilk zamanlarda aralıklarla gelir ve çok şiddetli değildir. Bu ağrı mekanizması, durumu bir yandan sizlere anlatmaya çalışıyor. Tıbbi destek için gittiğiniz hekim sizlere ağrı kesici iğne verecektir. İlk zamanlarda sıcak suyun içinde oturma ile ağrınız bastırılır ama geçici bir yöntemdir.

Daha sonra taşın kanala yaklaşmasıyla şiddetli sancı atakları geçireceksiniz, bu durumda hekimin vermiş olduğu iğnelerle rahatlayacaksınız.

Böbrek Taşı düşürmek için doğal yöntemler neler birde onlara bakalım ?

Öncelikle çok sık su içmeniz ve hareketli olmanız gerekiyor, çok fazla zıplayıp spor yapabilirsiniz.
Bu rahatsızlığı bende yaşadım ve halen de 2 yılda bir başıma gelen bir durumdur. Genelde kullandığım yöntemler bellidir, çok su içer spora ağırlık veririm. Ev yapımı yoğurt suyu da çok iyi geliyor, çevremde alkol almamı önerenler de oldu ama ben pek o noktaya değinmedim. Birde Eşkina balığının kafasının içerisinde taşlar vardır. Onların da çok faydalı olduğu söyleniyor.


Böbrek Taşı

Özet ve Kısacası..

”Sancıdan kurtulmak için ya sıcak suya girer oturursunuz, yada doktorun vermiş olduğu iğneyi kullanır rahatlarsınız.

Taşı doğal yöntemlerle düşürmek için çokça söylenti var ama en net yanıtı Çok su içmek ve spora ağırlık vererek çokça hareketli olmak bu yöntemlerle 2- hafta gibi bir sürede taşın boyutu küçük ve rahat doğal yöntemlerle düşecek gibiyse düşürürsünüz.

Geçmiş olsun diyor, sağlıklı günler diliyorum. Makalem anlatımım amatör olabilir ki bir uzman değilim sadece süreci yaşamış ve tecrübe edinmiş biriyim.”

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)