Uyarılma ve cinsel istek evresi : Kadınlar genelde 5 duyu organları ile aldıkları uyarılar karşısında cinsel istek duymaya başlarlar. Uyarıldıkça memelere ve cinsel organlara kan akışı artar. Meme uçları sertleşir, klitoriste kabarma olur, vajinal salgı artar ve ıslanma olur. Vajina genişleyerek rahim yukarıya doğru hareket eder. Kadınlardaki bu uyarılma evresi erkeklere göre daha uzun sürer. Erkekler gibi kadınlar cinsel fantaziler ile uyarılamazlar. Uyarılma için partnerin güzel sözler söylemesi, klitoris, iç dudaklar, kulak arkaları, kulak memeleri ve bacakların iç kısımlarının okşanması gerekir.

Plato evresi : Platonun kelime anlamı geniş düzlüktür. Plato evresi cinsel ilişkinin en aktif olan evresidir. Plato evresinde cinsel arzu tavan yapar, klitoris daha da kabarır. Ateş basar ve kalp atışı artar. Kaalçada ve bacaklarda kasılmalar olur. Bu aşamada kaddın tam olarak cinsel ilişkiye hazır hale gelir.

Boşalma ve orgazm evresi : Bu evrede rahimde, vajinada ve anüste ritmik olarak kasılmalar olur. Ateş basması tüm vücuda yayılır. Üretranın yanlarından sıvı salgısı oluşur. Bu sıvı salgılanmasına bazen kadının boşalması da denir. Orgazmın tap noktasında vücut kaskatı olur. Kadınlar boşalmadan sonra erkeklerdeki gibi hemen çözülme evresine geçmeyip plato evresine geçebilirler.

Çözülme evresi : özülme evresi her şeyin normale dönme evresidir. Klitoris ve meme uçları yine hassastır. Kalp hızı yavaş yavaş normale döner. Bir rahatlama hissi vücudu kaplar. Endorfin salgılandığı için kadınlar kendilerini iyi hissederler. Erkeklerde de aaynı şekildedir. Erkekler ile kadınların farkı ise ; kadınların çoklu orgazm yaşayabilmeleridir. Erkeklerde ise çözülme evresinden sonra tekrar orgazm olabilmeleri için 30 daakikalık bir süreye ihtiyaç vardır.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)