Ayaklarımız, bizleri ömür boyu taşıyacak organlarımız arasındadır. Ayalarımıza yeteri kadar bakmalıyız. Bu sayede sağlıklı bir yaşam elde edebilelim. Ayaklar, yeteri kadar havalandırılmaması yâda bakımsızlığı nedeni ile çatlar ve bakımsız bir hal alır. Sonrasında yaşamımızı olumsuz yönde etkilemeye başlar.

Ayaklarımızın yeteri kadar bakımlı olması için neler yapabiliriz? Yapılan doğru bakımla, hayatımızı ve sağlığımız daha iyi yapabilmek mümkün olur. Ancak ilgisizlik ve uzak kalmak ayakların kısa zamanda kötü bir hal almasına neden olur. Bu yazımızda ayaklara yapılabilecek bakım çeşitlerinden bahsetmeye çalışacağız.

  • Ev yapımı ayak kremi

Bir yemek kaşığı bal mumu, yanına üç yemek kaşığı zeytinyağını bir kasede karıştırın. Pamuklu çorap giymek sureti ile korunacak ayaklara önce bu karışım sürülmelidir. Sabah akşam bu karışım sürebilir. Sonucuna şaşıracak olduğunuz bu karşım, ayaklardaki tüm kötü olumsuzlukları giderecektir.

  • Yağ kullanmak,

Biraz nane yağı ile iki yemek kaşığı badem yağı iyice karıştırılır. Ardından damla şeklinde akıtabileceğiniz bir şişeye konulur. Yatmadan önce ayaklara bu karışım rahatlıkla sürülebilir. Çatlakları ve kötü görüntüye iyi gelecektir.

  • Ayakların fırçalanması önemli

Ayaklara peeling yapmamak, çatlaklara neden olabilir. Bundan dolayı ayak bakımı her akşam önemlidir. Tuza batırılmış ikiye bölünmüş limon, bu iş için yeterlidir. Haftada iki defa bu karışım ayaklarınıza sürülebilir. Ardından ayaklar fırçalanabilir. Ayak çatlaklarından kurtulma ve ölü deriyi atmak için uygun bir öneridir.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)