Diş ağrıları oldukça büyük bir acı hissi verilirken diş ağrısına ne iyi gelir evde tedavi cevapları yalnızca geçici çözümlerdir. Bundan ötürü doktora gidilmesi çok daha isabetli olacak olup birkaç gün ağrının azaltılması sağlanabilir. Dişlerde oluşabilecek çürükler, diş etinde yaşanabilecek iltihaplanmalar ağrıların kaynağı olmaktadır. Diş apsesi ve herhangi bir işlemin ardından diş çevresinden hava alımı da ağrıların diğer sebeplerinden olmaktadır.  İlk olarak tuzlu suyla yapılan gargarayla diş ağrısı geçirilebilir. Uyuşturma etkisinden ötürü belirli bir süre daha az bir hissetme olacaktır.

Evde Uygulanabilecek Diş Ağrısına Çözümler

Susam yağının ağrıyan diş ve çevresine sürülmesiyle de ağrının geçirilmesi söz konusu olabilmektedir. Bununla birlikte en etkili yöntemlerden bir tanesi de sarımsak kullanımıdır. Bilindiği gibi antibiyotik etkisine sahip olan Allisin bulunduran sarımsakların iyi bir şekilde ezilmesi gerekir. Ardından sürülerek ağrı önlenebilir. Ağrıyan dişler için günün her saati kolaylıkla yapılabilecek soğuk kompres işlemleri de etkili olabilir. Diş ağrısına ne iyi gelir evde tedavi içinde uygundur. Buz ya da buz kalıbının bir beze sarılmasıyla ağrıyan bölgede tutulması yeterli olacaktır. Uyuşma sağlanmasıyla ağrının derecesi de azalır. Böylelikle hafiflemiş bir ağrı sancıya dönüşecektir.

Diş Ağrısında Evde Yapılabilecekler

Diş ağrılarının geçirilmesinde karanfil de önleyiciler arasındadır. Bir bardak kaynamış suyun içerisine atılan karanfillerin karıştırılmasının sonrasında gargara yapılması yeterli olacaktır. Ayrıca çok daha sert bir ağrının bulunması durumunda karanfillerin ezilerek bölgeye konulması da önerilir. Böylelikle daha etkili olması sağlanabilir. Uyuşukluk hissi veren karanfil sayesinde diş ağrısının kısa zamanda olsa azalması mümkün hale gelir. Diş ağrısına ne iyi gelir evde tedavi soruları için verilecek yanıtlar bu şekilde sıralanabilir. Ancak hiçbirisinin kesin çözüm olmadığı bilinmelidir. Bundan dolayı çok daha büyük apse sorunlarıyla

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)