Son derece hassas olan diş tartarı nasıl temizlenir sorusu birçok farklı yanıt verilebilen bir sorudur. Başta bakteri olmak üzere gözle görülmeyen kir birikimlerinden dolayı dişlerin çürümesine neden olunabilir. Sahip olduğu asitli yapının dişlere zarar vermemesi için belirli aralıklarla temizleme işlemi uygulanmalıdır. Ağız hijyeni açısından da olmazsa olmazlardan olan diş tartarı temizleme süreçlerinde farklı ürünler kullanılabilir. Etkin bir temizlik için doktora başvurulabilir, ev ortamında doğal yöntemlerle de temizleyebilirsiniz. Peki, diş tartarı nasıl temizlenir?

Diş Tartarı Temizleme İşlemi

Kişinin diş tartarı sorunu yaşamaması için düzenli bir şekilde diş fırçalaması önem taşır. Tartar oluşum durumlarına karşın her yemek sonrasında dişlerin yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla temizliği yapılmalıdır. Tüm açılarla fırçalanması da herhangi bir tartar kalma durumunu da ortadan kaldırır. Ayrıca diş tartarı konusunda sorun yaşanmaması amacıyla florürlü diş macunları da son yıllarda kullanılmaya başlandı. Özellikle asitli içecekleri çok fazla tüketen kişiler için olmazsa olmazlardandır. Çürüme dolayısıyla mineralize olan tartar oluşumlarına karşı koruma sağlar. Diş tartarı temizleme noktasında bu tür diş macunlarının günlük iki kez kullanımı yeterli olmaktadır. Diş macunlarının çeşitli içeriklerinden ötürü tartar oluşumlarını büyük oranda engellediği de bilinmektedir. Peki, ev ortamında doğal yolarla diş tartarı nasıl temizlenir?

Evde Diş Tartarı Temizleme Karışımı

Birazcık diş fırçasının konulduğu kap içerisine 1 çorba kaşığı kabartma tozu ilave edilir. Üzerine ise bir tutam kadar tuz konularak karıştırılmaya başlanır. Diş tartarı temizleme için hazırlanan karışım hızlı bir şekilde ortaya çıkacaktır. Sonrasında ıslatılmış diş fırçasına sürülerek dişler üzerindeki etkisi ortaya çıkarılabilir. Son derece yavaş bir şekilde dişlerin fırçalaması yapılırken sonrasında ılık suyla tüm diş bölümleri temizlenir. Hızlı sonuç almak isteyen kişilerin günlük olarak kullanımı söz konusu olabilmektedir. Bunun haricinde diş tartarı temizleme özelinde haftada bir kere yapılmasıyla tüm bakteriler giderilir. Kabartma tozunun diş etlerini rahatlamasıyla anti bakteriyel görevi görmesi aynı zamanda beyazlatmayı da beraberinde getirir. Ağız boşluklarındaki pH dengesi de yine kabartma tozu-tuz karışımıyla sağlanır.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)