Erken boşalma dediğimiz olumsuz durum cinsel ilişkiden önce veya hemen sonra kontrolsüz bir biçimde boşalmaktır. Günümüzde erkeklerin çok büyük bir kısmı bu sorundan mustariptir. Bu olumsuz durum kişilerin cinsel ilişkiden tatmin olmasını engeller. Bu yüzde çoğu erkek erken boşalıyorum ne yapabilirim sorusuna yanıt arar. Bu soruya birkaç yöntemle ve teknikle yanıt verebiliriz. Ancak bir doktora danışmak en doğrusu olacaktır.

Erken boşalmanın nedenleri hala tam olarak bilinmemektedir. Ancak bugüne kadar yapılan araştırmalardan bildiğimiz kadarıyla psikolojik ve fizyolojik olarak bu nedenler ikiye ayrılmaktadır. Her iki farklı sınıfta da birçok neden erken boşalmaya neden olabilmektedir. Bu nedenlerin hangisinin etkili olduğu bir doktor yardımıyla anlaşılabilir. Bir doktora danışarak bu konuda yardım alabilirsini.z

Erkekler için erken boşalıyorum ne yapabilirim sorusuna yanıt olarak bazı teknikte ve yöntemleri verebiliriz. Cinsel ilişki sırasında dikkatinizi dağıtmanız geç geçmenize ve erken boşalmanızı engellemenize etki edecektir. Cinsel ilişki sırasında aklınızdan matematiksel işlemler yapmanız ya da bir şeyi hatırlamaya çalışmanız gibi dikkat dağıtıcı işlemler erken boşalmanızı engelleyecektir. Ayrıca diliniz ile üst damağınıza yapacağın bir baskı da erken boşalmanızı engellemeye fayda sağlayacak bir başka uygulamadır. Bunlardan başka olarak erken boşalıyorum ne yapabilirim sorusuna yanıt olarak erotik aksesuarlar da verilebilir. Bazı erotik aksesuarlar ve ürünler erken boşalmayı engelleyebilmektedir. Geciktirici gibi ürünler geç gelmenizi sağlayacaktır. Penis yüzüğü (cock ring) ürünü ile geç gelmeniz mümkündür. Kanın geçişini engelleyen bu ürün erken boşalmayı engeller. Tüm bu yöntemler dışında bir doktora danışarak da yardım alabilirsiniz. Erken boşalmayı geciktiren tüm yöntemler ve teknikler bu kadardı. Sizde bu yöntemleri deneyerek hangisinin sizde etkili olduğunu saptayabilir ve bu yöntemden faydalanabilirsiniz.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
İlknur BİLGİN
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)