Fiziksel etkenleri olabileceği gibi kişinin psikolojik durumundan da kaynaklanabilir olan erken boşalma nasıl önlenir sorusu birkaç seçenekle yanıtlanabilir. Ancak bu durumdan önce erken boşalmanın ne olduğunun tam olarak bilinmesi gerekir. Yapılan araştırmalara göre ülkeler için erken boşalma limitleri farklılık gösterirken Türkiye’den erken boşalma sorunu 1 dakikanın altında olmasıyla ortaya çıkmaktadır. Ortalama boşalma sürelerine bakıldığında Türkiye 3,7 dakikaya sahip olurken İspanya’da bu süre 5,8 dakika, Amerika’da 7 dakika, İngiltere’de ise 7,6 dakikadır. Erkeklerin erken boşalmasıyla birlikte partnerlerin gösterdikleri tepkilerde kişinin bir anda psikolojik yıpranma yaşamasına sebebiyet vermektedir. Bundan dolayı önlenmesi için mutlak surette hem fiziksel hem de psikolojik durumlarının tesirlerine göre hareket edilmesi şarttır.

Erken Boşalma Giderme

Erken boşalmanın tetiklenmesinde sertleşme sorunu da önemli bir yer tutmaktadır. Gerektiği gibi sertleşmenin olmamasıyla kişinin boşalması peşi sıra gelir. 50li yaşlarda çok daha yaygın bir şekilde görülürken fiziksel etkilerden dolayı ise genç yaşlarda da baskı sonucu erken boşalma olabilmektedir. Erken boşalma sorunun tedavisi amacıyla kişinin cinsel terapi seanslarına başlaması sağlanabilir. Bununla birlikte özgüven kaybının giderilmesi, utanç ve endişe duyma hallerinin giderilmesi de amaçlanır. Ayrıca verilecek lokal ilaçlarla tedavi durumu da bulunmaktadır. Kişinin dönemsel anlamda erken boşalma yaşaması halinde ise sağlık bakanlığı onaylı ilaç kullanımları söz konusu olabilmektedir. Erken boşalmanın giderilmesi için son derece güvenli ilaçların eczanelerden temini de sağlanabilir. Böylelikle de kişinin çok daha iyi bir performans göstermesi mümkündür.

Erken Boşalma Bitkisel Ürün

Her ne kadar çok yaygın olsa da mutlaka erken boşalma sorunlarına çözüm önerileri getirilmelidir. Erken boşalma nasıl önlenir sorusunun iyi bir şekilde cevaplanıp uygulanmaması halinde kişinin cinsel isteksizliği artar. Bu durumun ardından ise cinsel ilişki yaşamak istememesinden ötürü ilişkilerin sonlandırılma riski de ortaya çıkmaktadır. Kendisini koruma altına almak isteyen erkeğin uzaklaşma hali de bu kadar basit bir sorundan kaynaklı olabilmektedir. Cinsel ilişkide erken boşalmayla karşı karşıya kalmamak için bitkisel ürünlerde kullanılabilir. Ev ortamında hazırlanan ürünlerin haricinde bitkisel geciktirici sprey ya da jel kullanımına da hemen başlanabilir.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)