Badem mutfağın sevilen ve kullanışlı kuruyemişlerinden biridir. Şekerlemeler, kekler ve pudinglerde kullanılabilir veya hemen hemen her türlü mutfak ürününü süslemek için harika olabilir.

Tadı lezzetli olduğu kadar sağlık için de çok yararlıdır. Tadını sevseniz de, sevmeseniz de her gün sadece 4 badem yemenin sizi daha ince ve daha sağlıklı yapacağını biliyor musunuz?

  • Yapılan araştırmalarda bademin kırmızı kan hücrelerinde E vitamini düzeyinde yükselmeye yol açtığı için, kolesterol seviyenizin düşmesine yardımcı olduğu bulunmuştur.
  • Badem, antioksidan, magnezyum, bakır ve tekli doymamış yağ asitleri içerir. Bu nedenle düzenli badem yemek kan dolaşımını düzenler 
  • Badem protein ve lif açısından zengin olup düşük karbonhidrat içerdiği için zayıf ve formda kalmanıza yarımcı olur.
  • Badem E vitamini ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için cildinize çok iyi gelecektir. Aynı zamanda cildin sıkı ve nemli kalmasını sağlayan kollajen oluşumunu da teşvik eder.
  • Tokofenol ve esansiyel yağ asitlerini uygun kompozisyonda içerdiği için beyninizin daha hızlı çalışmasını destekler.
Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)