Binlerce yıllık geçmişe sahip olan ve şifa amaçlı kullanılan keten tohumu zayıflatır mı sorusu son zamanlarda doktorların karşılaştığı başlıca sorular arasındadır. Omega 3 ile birlikte B12 ve K vitaminleri bakımından zengin olan yüksek oranlı lif içeren bir besin maddesidir keten tohumu. Bununla birlikte mineralleriyle de zengin yapılı olup kullanımı son derece pratiktir. Faydalı yağlara sahip olmasıyla birlikte sindirim sistemi rahatsızlıkları bakımından büyük bir fırsat niteliğindedir. Keten tohumu faydaları sıralamasında sindirim sorunlarını çözmesi gelirken aynı zamanda kilo vermek isteyenler içinde idealdir.

Keten Tohumu Zayıflamaya Yardımcı Olur

Keten tohumu zayıflama özelliğine sahiptir denilebilir. Bunun nedeni ise havandan dövülen keten tohumunun çeşitli sıvı gıdalarla karışım yapılarak kullanılabilmesidir. Bu gelişme sonrasında kişide tokluk hissi ortaya çıkar. Ara öğünlerde yemekten önce bu şekilde tüketilmesi ise çok az bir porsiyonun yeterli olmasını sağlar. Böylelikle keten tohumu zayıflatır mı sorusu olumlu yanıtlanır. Ayrıca lifli olması ve bağırsaktan yağların geçişlerine dair bilgilerde yüksek oranlı enerji vermesini beraberinde getirir. Bundan ötürü çok az bir oranda günlük kullanımıyla kişinin tüketmesi beklenen gıdalarda yüksek bir düşüş olacaktır. Gün boyu tokluk hissi oluşması içinde keten tohumu en iyi seçenektir. Keten tohumu zayıflatır mı sorusu buna bağlı olarak cevaplanırken genellikle yoğurtla birlikte tüketilir. Doymuş yağ oranının az olması da bir başka önemli özelliktir.

Keten Tohumu Faydaları Nelerdir?

Kan basıncının düzenlenmesi sağlayan yüksek lifli keten tohumu faydaları arasında yüksek tansiyon sorunlarını çözmesi ilk sırada gelir. Ayrıca sindirim fonksiyonlarının düzenlenmesi, bağırsak temizliği yapması da sıralanabilir. Mide özelindeki iltihapların geçirilmesi de keten tohumuyla mümkündür. Omega 3 sayesinde ise ciltte var olabilecek kuruluklar giderilir. Çok daha canlı bir görünüm kazandırılır. Beyin özelindeki faaliyetlerin çok daha hızlı olmasını sağlayan B12 alımı da keten tohumuyla elde edilir. Keten tohumu faydaları hem vücut hem de sistem işleyişi açısından söylenebilir. Başta Alzheimer olmak üzere çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasını da büyük oranda engeller. Her gün tüketilmesi mümkün olurken yemeklerden sonra yapılan atıştırmaların da önüne keten tohumuyla geçilebilir.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)