Kilo, nerede ise herkes için problem olmaktadır. Özellikle kendi vücut hatlarının dışında kalan fazla yağlar bir çok insan için bir sorun olmaktadır. Sonrasında ise bunları atabilmek için, televizyon izleme, fikir almak, internetten araştırma yapmak gibi bir çok yardımı bir anda almaya çalışmaktayız. Ancak bu yazımızda bunların dışında genel olarak doktorların yapmış olduğu açıklamalar çerçevesinde fikirler vermek olacaktır. Şimdi kilo vermek için yada kilo almamak için neler yapabiliriz? Birlikte bakalım;

*Yemeği yavaşça yemek

Bir çok insan yemeğini bir çırpıda bitirir. Aslında hızlı kilo almanın genel nedenleri arasındadır. Vücut hızlı alınan besinleri hazmedemeden yenisi geldiğinde enerjiyi kiloya dönüştürmektedir.

*Yaşamda hareket şart!

Hareketten kastımız, spordur. Spor, oldukça önemlidir. Çünkü sporsuz bir hayat çok sağlıksız bir durumdur ve kilo almak için bir eksikliktir. Masa başındaki insanlar bu konudan oldukça muzdariptir.

*Doğal beslenmek

Yaşamımızda nerede ise doğal bir besin kalmadı gibi… bunun için doğal olarak beslenmek oldukça önemlidir. Katkılı maddeler vücudumuzda kısa zamanda kiloya dönüşebilir.

Yukarıda saydıklarımız dışında, stres, düzensiz uyku, öğünlerin düzenli olması, tatlandırıcılar, v.s gibi maddelerde kilo almamak için hayatımızda yer edinmesi gereken maddelerdendir.

Sonuç olarak, kilo almak sorun olsa da bunu en kısa sürede en aza indirmek için yapılabilir olgularda mevcuttur.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)