Diyet yapanların sıklıkla karşılaştığı bir sorundan bahsedeceğiz. Diyete sadık kaldığınız halde kilo vermede duraksama olduğunda neler yapılmalıdır.

Özellikle diyetteyken kilo verme zamanında yüksek kilolardan başlayanlarda fazla kilo kayıpları yaşadıktan bir süre sonra kilo vermede duraklama yaşanması çok normal. Panik yapmanıza hiç gerek yok. Kilo vermenizin durması sadece vücudunuzun uzun zamandır uygulamış olduğunuz diyet programına alıştığı anlamına gelmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yapmayınız gereken onu şaşırtmak ve direncini kurmaktır.  Her şeyden önce stres yapmayın motivasyonunuzu düşürmeyin. Çünkü stres hormonu olarak bilinen Kortizon kilo verme zamanında en büyük korkmanız gereken düşmanınızdır. Daha sonra ise neler yediğinizde ve aldığınız günlük kalori miktarlarını hesaplayarak gözden geçirin. Çünkü diyet zamanında siz kilo verdikçe vücudunuza almanız gereken kalori miktarı azalıyor. Daha çok enerjiye ihtiyacınız olan dönemlerde vücudunuz küçük kaçamak dediğimiz olaylara izin verebiliyor. Eğer kilo vermenize rağmen aynı kaloride beslenmeye devam ediyorsanız besin tüketimlerinizi kayığa almanız ve kendinizi takip etmeniz son derece önemlidir. Her gün , her öğün benzer saatlerde ve benzer yiyeceklerle yapıyorsanız, sporunuz uyguladığınız egzersiz hareketleri, tempoları hepsi aynıysa zaman zaman değiştirmeye devam etmelisiniz. 

Çok uzun zamandır sağlıklı besleniyorsanız ve ufakta olsa kaçamak yapmıyorsanız , vücudunuzu şaşırmayın bir diğer yolu da kendinizi iki hafta da bir tek bir öğünde olmak şartıyla tek bir öğünde , tek bir besinle kaçamak yapma hakkı tanımalısınız. 

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)