Çoğunlukla merak edilen konuların başında gelen normal penis boyu erkeklere göre değişkenlik gösterir. Doğrudan bu boyda olması gerekiyor demek yanlış olacağı gibi var olan sosyal durumlara göre de farklılık gösterebilir. Cinsel tatmin özelinde penis boyları da belirginlik gösterebilir. Ancak bilimsel çalışmalar çerçevesinde düşünüldüğünde genel kabul görme durumuna göre ortalama penis uzunluğu 13 cm’dir. Erişkin yaş grubu için normal penis boyu 13 cm olarak belirlenmiş olup sapma durumu ise 2,5 cm’dir. Mikropenis olarak ifade edilen küçük penis tanısı için alt sınır ise 9,3 cm’dir. Penis normal boyutunun belirlenme işleminde ise gerdirme durumuna göre inceleme yapılır. Küçük olup olmadığına gerdirme sonrasındaki boyuyla karar verilir.

Normal Penis Boyu Elde Etme

Normal penis boyundan çok daha küçük bir durumda ise büyütme için farklı tedaviler uygulanır. Bunların başında egzersizler gelirken günlük olarak yapılır. Ayrıca en çok kullanılan yöntem ise cerrahi müdahaledir. Özellikle cinsel ilişki sırasında yaşanan tatminsizlik durumları bu duruma ilk gerekçedir. Kişinin özgüven kaybı yaşaması ve sonrasında ilişkiye girmekten çekinme hali de ortaya çıkabilir. Bu tip durumlarla karşı karşıya kalmamak için cerrahi operasyonla normal penis boyu elde edilebilir. Karın ön duvarında yer alan ve asıcı görev gören bağın kesilmesi durumunda yaklaşık 3 cm civarında bir uzama elde edilir. Sertleşmiş dokunun uzamasını engelleyen hususlar özelinde de birtakım işlemler yapılabilir. Penis uzatma işlemlerinin ardından ise sağlıklı ilişki için en az bir ay kadar beklenmelidir. Doku iyileşmelerinin uzun süreceği unutulmamalıdır.

Penis Boyutlarında Belirleyici Faktörler

Gençlik dönemlerinde gerçekleştirilecek operasyonlarla penis boyu çok daha uzun hale getirilebilir. 50 yaşın ardından küçülmeye başladığı da bilinmektedir. Egzersizlerle çok daha kalıcı bir büyüme sağlanabilir. Bununla birlikte yaşlılıkla birlikte ameliyatlı hallerde çok daha farklı durumlarla karşı karşıya kalınma ihtimali de vardır. Bundan dolayı cerrahi işlem öncesinde tüm bu hususlar hakkında bilgi sahibi olunması kişinin avantajınadır. Bunun dışında normal penis boyundan çok daha büyük penis sahibi olunması da bazı sorunları tetikleyebilmektedir. Normal penis boyu kişinin sahip olduğu gen özelliklerine göre farklılaşabilirken isteklere göre de tanımı tekrar yapılabilir. Penis boyu çok küçük ya da büyük olmasından ziyade cinsel ilişki sırasındaki tatmin durumu belirleyicidir.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)