Öncelikle halkımız arasında saç kıran olarak bilinen saç sorunu tıp dilinde ise ‘’apolesi areata’’ olarak bilinmektedir. Özellikle yüz bölgesinde veya baş bölgesinde olsa bile vücudumuzun her yerinde oluşabilir. Hastalık bölüm olarak bağışıklık sistemi hastalıklarının arasında gösterilmektedir. Ayrıca bulaşma olasılığı olmamasına rağmen insanımız uzak durmaya çalışırlar kesinlikle bu hastalık bulaşıcı değildir. Ancak saç kıran olan kişi dökülme başında veya yüzünde olduğu zaman rahatsız olacağından insanlara karşı etkileşimini azalttığı görülmektedir. Şunu da söylemekte fayda var toplumun tepkisi ve bakış açısı bu konularda etkili bir unsurdur.

Saç Kıran Tedavisi Nasıl Yapılır?

 Saç kıranın olduğunu şu şekilde anlarız. Sakal ya da saçımızın belirli bölgelerinde tüysüz daire şeklinde bir durum meydana gelirse saç kıran olduğunuz anlamına gelir. Mantar hastalığı olarak da bilinen saç kıran ancak bu konu doğru değildir. Saç kıran tedavisine başlamak için bu durumun ortaya çıkmasının nedenlerinin belirlenmesi gereklidir. Bunun sonucunda tedaviye başlanabilir. Tedavi aşamasında ağrı ve acı meydana gelmez. Ancak tıp dünyasında hala bu hastalığın neden oluştuğu bilinmemektedir. Saç kıran olan birinin tekrar bu hastalığa yakalanma oranı oldukça düşüktür. Sosyal yaşantımızı etkileyen bir hastalıkta değildir.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
İlknur BİLGİN
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)