Sadece ergenlikte olan kişilerin değil, birçok insanın sivilce sorunu olduğunu görmekteyiz, yağlı vücutlarda belirgin olarak çoğalan sivilceleri patlatmak ise hem daha çok çoğalmasına hem de iz kalmasına, yani kötü bir görünüm oluşturmasına neden olmakta. Peki sivilcelerden nasıl kurtulacağız?

Sivilcelerden kurtulmak için birçok yöntem bulunur, eğer pürüzsüz bir cilt istiyorsanız birkaç öneriyi deneyerek hangisinin cildinizde işe yaradığını öğrenebilirsiniz.

1-      Limon – Tarçın: Çay bardağına 2-3 limon sıkın, daha sonra bir çay kaşığı tarçın ile karıştırın. Limon kesinlikle doğal olmalıdır, yani marketten aldığınız limon suyu işinizi görmeyecektir. Karışımı oluşturduktan sonra parmağınızla sivilceli bölgenize karışımı uygulayın, 10-15 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu yöntem sivilceleri kurutarak hızlı bir şekilde cildinizin normal görünümüne kavuşmasını sağlayacaktır.

2-      Sabun Otu Kökü: Sabun otu kökü sivilceler için iyi çözümlerden bir tanesidir, sabun otu kökünü kaynattıktan sonra ılıyana kadar bekleyin, daha sonra yüzünüzü kaynayıp ılımış sabun otu kökü suyu ile yıkayın (veya sivilceli bölgeyi), su ile yıkamadan önce bir süre bekleyin, daha sonra durulayın.

3-      Şalgam: Şalgamı sert bir cisim ile ezin, lapa haline getirdikten sonra herhangi bir yere uzanın ve birinden yardım için şalgam lapasını sivilceli bölgeye uygulamasını isteyin, 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

4-      Kükürt – Vazelin Karışımı: Oldukça basit ve etkili yöntemlerdendir, kükürt ile vazelin karıştırılır, daha sonra sivilceli bölgeye uygulanır.

5-      Elma Sirkesi: Yarım bardak su ile yarım bardak elma sirkesini karıştırın, karışımı oluşturduktan sonra bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın, daha sonra ılık suyla durulayıp kurulayın. Sivilcelerden kurtulmak için 6 etkili ve doğal yöntemi sizlerle paylaştık, içlerinden 1 tanesini denedikten sonra birkaç gün beklemenize rağmen sonuç alamadıysanız başka bir yönteme geçebilirsiniz, yöntemler herkes için aynı etkiyi vermeyebilir, yöntemlerin hiçbir yan etkisi bulunmamakla beraber tamamen zararsız ve doğaldır, uygularken içiniz rahat olabilir.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)