Pürüzsüz bir cilt hepimizin hayalidir, öyle değil mi? Ama bir türlü hayalimize kavuşamıyoruz veya kısa süreli mutluluklar yaşıyoruz. Oysa yüzümüz en narin yerimiz ve ona o kadar güzel bakmalıyız, o kadar dikkatli davranmalıyız ki. Yüz bölgesinde kırışıklıklar, sivilceler, güneş lekeleri ve siyah noktalar birer kabus halini almıştır.

Uzaya çıktık, Mars’a gittik ama siyah noktalara kalıcı çözümler bulamadık hala. Uzmanlar her ne kadar siyah nokta gibi sorunların kesin çözümünün olduğunu iddia etse de, benim pek inancım yok doğrusu. En etkin kullandığım yöntemlerden bir tanesi maske, ancak kalıcı bir çözüm değil.

Uzmanlar, siyah noktalar için kozmetik uygulamaların etkin bir çözüm yöntemleri olduğunu söylüyor ama gerek maliyeti gerek kimyasal içerikleri ile her zaman tercih edilmiyor. Kozmetik kullanan 10 kişiden 3’ü kimyasal içeriklerinden 5’i ise fiyatların yüksekliğinden yakınıyor. Bunların yerine cilt bakımı için bir rutin oluşturmalısınız. Cilde iyi geldiğini ve sivilcelerin oluşumunu önlediği söylenen siyah noktalar, en iyi maske yardımıyla temizlenmektedir. Maskeler her zaman hesaplı çözüm ortaklarımız olmuştur.

Siyah nokta diğer adı ile “Komedon” olarak bilinir, cilt gözeneklerinde biriken yağ, kir ve toz tabakası sayesinde oluşur. Ölü cilt hücreleri düzenli olarak temizlenmediği için cildin üst kısmında birikmeye başlar, gözenekleri tıkayarak siyah nokta oluşumu başlar.

Siyah noktalar, sivilce oluşumunun ilk evresidir, eğer önü alınmazsa kaçınılmaz son olan sivilce rahatsızlıkları meydana gelir. Farketmezsiniz ama yüzünüzde yüzlerce siyah nokta bulunmaktadır.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)