Hayatımızda cinsellik önemli bir plandadır,önemli aktivitelerin arasında yer almaktadır.yolunda gitmeyen durumlarda bu psikolojimizi etkiler ve yatakta cinsel soğukluk yaşarsınız.Hem erkek hem bayanlarda olan bu isteksizlik sizi  başım çok ağrıyor gibi bahanelerle yatakta ayrı tutuyorsa bir sorun var demektir.

Cinsel ilişkiye ilk girme anınızda ”ağrım ve kanamam olabilir,ve sonralarında cinsel ilişkim sağlıklı bir hale girer. Muhakkak  ilişki anında hemen kızlık zarım patlar ,ses gelir ve yırtılır   yoğun bir acım ve kanamam olur, bu yüzden ilişki bitince kanamaya bağlı hastaneye gidip kanamayı durdurmak için bana müdahale yaparlar , hatta bazen de cinsel ilişkim anında kasılma olur veya cinsel ilişkide kilitlenip kasılırım ”diye bi etki altında kalabilir ya da böyle şeylere inanabilirsiniz .

Vajinanın  girişi  küçük, penis vajinaya göre  büyüktür. Bu yüzden de cinsel ilişki anında ilk defa ilişkide  sorun olsa bile   kasılmaya bağlı kitlenirim, ve hastaneye kaldırılırım gibi olumsuz durumları başka yerlerden duyup kendinizin de böyle olacağınızı düşürseniz etkisinden kutulamazsınız.” Neden ilişki anında korkuyorum” sorusuna anlam veremeyen kadınlarımız vardır.

Vajinismus Tedavisi

Cinsel terapiler “vajinismus egzersizleri” olarak da bilinir. Vajinismus tedavisinde seçilen egzersiz çalışmaları bireyden bireye farklılık gösterir.Her bireyin egzersiz çeşidi diğerinden farklı olmalıdır.

Çözüm: Parmak Hareketleri

 Tedaviniz  için parmak egzersizlerinde, her hafta bir kısım arttırarak parmağınızın vajina içine sokulması istenir. Tedavide uygulanan parmak egzersizlerin amacı  Vajinanın  içini tanıtmak,  kasların kontrolünü   ve partnere  izin vermeyi öğretmektir .pak çok insan  parmak egzersizlerini yapamaz veya bir çoğu parmak egzersizlerini yapabilmelerine rağmen ilişkiyi gerçekleştiremezller bu  durumda cerrahi yöntemler devreye girer.

Kızlık zarı  kenarlı, sert,  bölmeli, elek şeklinde yapısıyla   vajina girişinde bir koruyucu etkisi oluşturur ve bazen ilişkiye izin vermez. İlişki esnasında vajina girişinde oluşan acı  kadının kendisini kasmasına, bu kasılmalar da vajinanın tamamen kapanmasına neden olur. Erkek partner vajina girişinde bir duvar ile karşılaşır. Vajina içinde yer alan bölme , vajina darlığı gibi durumlar ilişkiye  izin vermeyebilir.  Bu durumlarda yapılan cerrahi uygulamalarla kesin çözüm elde edilir.

Günümüzde bilimsel  tedavi yöntemleri ile, yoğunlaştırılmış  cinsel terapi programı ile  5 gün gibi kısa bir sürede vajinismus tedavisi mümkündür.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)