Kilo vermek isteyen insanlar birçok farklı yola başvurabilmektedirler. Diyetler, sporlar, detokslar hepsi fazla kilolardan kurtulabilmek için insanların başvurduğu yollardır. Ancak bunlar kadar su içerek kilo verebilmenin mümkün olup olmadığı da merak edilmektedir. Su içmek insanları zayıflatıyor mu yoksa herhangi bir faydası olmuyor mu bu soru birçok insan için soru işaretidir. Zayıflamak için günde kaç litre su içilmeli gibi bir soru tam olarak doğru olamaz. Su içmek tek başına zayıflamak için yeterli değildir. Zayıflamak ve fazla kilolardan kurtulabilmek için diyet ve spor yapılmalıdır. Diyet ve spor yapılırken de su içmek ihmal edilmemeli su tüketimine dikkat edilmelidir. Zayıflamak için günde kaç litre su içilmeli gibi bir durum doğru olmadığı için sadece su içilerek zayıflamak mümkün değildir. Ancak su orucu gibi diyetler ile sadece su içerek ve herhangi başka bir şey tüketmeyerek yapılan diyetler kilo verdirmektedir. Bu diyetlerin kilo verdirmesinin ana sebebi su içmek değil, tüketimi bırakmaktır. Su içmemenin birçok zararı vardır. Kilo vermek için çok fazla su içmek veya çok az su içmek ciddi sorunlara neden olabilir. Ancak spor ve diyet yapılıyorsa mutlaka su tüketimine önem verilmeli günde 2-3 litre su tüketilmelidir.

Zayıflamak için günde kaç litre su içilmeli, diyet ve sporla birlikte en az 1,5 litre ve ortalama 2-3 litre su içilmesi gerekir. Günde 1500 kalori alan kişinin en az 1,5 – 2 litre su içmesi gerekir. Bunun altında su içmek sağlığı olumsuz etkiler ve vücuttaki toksinlerin atılmasını zorlaştırır. Gece yatarken ve sabah kalkıldığında içilen bir bardak su vücuttaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Yeterince su tüketilip tüketilmediği kişinin idrarırının rengine bakılarak da anlaşılabilir. Koyu renkte olan bir idrarı varsa kişinin yeterince su tüketmediği anlaşılır. Açık ve berrak renkte olan idrarlar ise yeterince sıvı tüketildiğine işaret eder ve sağlıklıdır.

Bu yüzden su tüketimine dikkat edilmelidir. Her gün yeterli miktarlarda su tüketilmelidir. Tek başına su tüketerek kilo verilemez ama kilo verirken mutlaka su tüketmelisiniz.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
İlknur BİLGİN
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)