Güzel ve duru bir cilde sahip olmak için düzenli olarak cilt bakımlarımızı yapmalıyız. Cilt bakımı, genel hayatımız için çok büyük bir önem arzu ediyor. Güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak iş ve aşk konularında bizim için büyük bir artıdır. Eğer yaptığınız tek bakım yüzünüzü yıkamaksa gerçekten büyük bir yardıma ihtiyacınız var demektir. Ancak az sonra size vereceğim öneriler sayesinde hayatınız bir nebze renklenecek ve güzelleşecektir. Bu yöntemleri düzenli kullanarak sağlıklı ve bakımlı güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Temizleme Ürünleri Kullanmak

Yüzünüze bakım yapmayı düşünüyorsanız yapacağınız ilk işlem cildinizi temizlemek ve kirlerinden arındırmak olmalıdır. Hayattaki birçok etken yüzümüzdeki gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bu sebepten dolayı ilk olarak cildimizi düzgünce temizlemeli ve gözeneklerin açılmasını sağlamalıyız. Bunun için cildimize zarar vermeyen, alerji yapmayan, cilt yapımıza uygun temizleyiciler tercih etmeliyiz. Düzenli olarak kullanmak büyük sonuçlar doğuracaktır.

Tıraş Bıçağı Seçimi

Bu vereceğimiz öneri ise sadece erkekler içindir. Öncelikle erkekler için tıraş bakımı olmazsa olmazlardan birisidir. Sakallar yüzü tahrip edeceğinden çok büyük kaşıntılar ve tahripler meydana gelebilir. Bu sebepten dolayı tıraş olmak en mantıklı çözümdür. Kaliteli bir tıraş bıçağı seçmeliyiz ve tıraştan sonra kullanmak için kolonya veya nemlendirici almalıyız. Ayrıca tıraş losyonu ve nemlendiricimizin alkolsüz olması büyük bir önem taşıyor. Düzenli tıraş olmak cildiniz ve sizin için pozitif olacaktır.

Güneş Kremi Kullanmak

Eğer hassas bir cildiniz varsa ve güneş ışınlarına maruz kalıyorsanız cildiniz büyük derecede zarar görebilir. Özellikle yüzünüzün lekelenmesi, göz etrafındaki kırışıklıkları geçirmek ve cildin kurumasını engellemek için güneş kremi kullanmalıyız. Güneşin zararlı ultraviyole ışınları direk cildimize temas etmesinden ötürü UV bir krem seçimi yapmak daha doğru olacaktır.

Ölü Hücreleri Temizlemek

Cildinizi sağlıklı ve temiz tutmak istiyorsanız, haftada birkaç kez cilt maskesi uygulamanız gerekmektedir. Uzmanlar tarafından birçok cilt sorunu için bu yöntem önerilmektedir. Örneğin; Kıl dönmesi, çatlak, ölü deriler, batık ve selülit. Bu maske uygulaması sayesinde cildiniz zararlı etmenlerden arındırılacak ve pak bir görünüme sahip olacaktır. Düzenli yaptığınızda ise cildiniz yeni bir görünüme sahip olmakla birlikte gençleşecek ve yumuşak bir dokuya sahip olacaktır.

Cilt Nemlendirici Kullanmak

Kuru bir cilde sahip olmak sağlığımız için pekiyi sonuçlar doğurmayabilir. Özellikle yüzümüzün kuru olması ise görünüş olarak güzel görünmeyebilir. Cilt temizlik reyonlarındaki nemlendiricilerden temin edip düzenli olarak kullanmamız gerekiyor. Düzenli cilt bakımı yapmak yumuşak bir yüze ve sağlıklı bir cilde sahip olmamızı sağlıyor.

Dudak Bakımı Yapmak

Dudak bakımı cilt temizliğimizi tamamlayan bir yapı taşıdır. Kadınlar, ruj veya parlatıcı gibi nemlendirici ürünleri kullandığından dolayı pek ihtiyaçları olmayabilir. Ancak, erkeklerin kuru ve çatlayan dudakları için nemlendirici ürün temin edip dudaklarına sürmeleri gerekiyor.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
İlknur BİLGİN
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)