Çoğunlukla özellikle Türkiye sınırları içerisinde yapılan bayanların ve bayların çok kısa süre içerisinde vücutlarından büyük bir oranda kilo kaybı düşüncesi çok hayali kurulan düşüncelerden bir tanesi fakat gelin bu olayın arkasında yatan gerçeğe göz atalım.

İnternet ortamında dolaşan bir haftada x kilo veren diyet programlarına hiçbir şekilde yanaşmamalısınız. 

Çünkü bu tarz diyetlerin içerisinde 1.000 Kalorilik yemek listeleri bulunduğu için bireyin bazal metabolizmasının harcadığı orandan çok daha düşük seviyelerde olduğu zaman vücudunuzun uzun bir süre sonucunda katabolizma reaksiyonlarını oluşturacak. Böylece yağ yakmaktan ziyade metabolizmanızın yavaşlamasının getirdiği etkilerden dolayı kendi iskelet yapınızı oluşturan kas yapınızı parçalamaya başlayacaksınız bir haftada verilen kilolar çoğunlukla bunlar olurken bir diğer yandan da ödem attığınız ayrı bir gerçek.

Kısa sürede verilen kilolar yağdan değil vücudunuza fazla vermiş olduğunuz sodyumun getirdiği ödemin su toplaması sizi daha çok şişkin gösterecektir bir anda tuzu ve yemeği azaltmanızla birlikte ortaya çıkan incelme durumu esasında hiçte sağlıklı değil. Detoks diyetlerini bıraktığınız zaman diliminde vermiş olduğunuz su ve ödemi tekrardan bir günde geriye alabiliyorsunuz.

Kısa sürede hiçbir şekilde uzun vadeli bir kilo verme işleminde bulunamazsınız. 

Bireyden bireye değişkenlik gösteren metabolizma hızına uygun hazırlanan diyetler ile uzun vadede ancak kilo verebilirsiniz detokslara hiçbir şekilde yaklaşmanızı önermiyorum.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)