Genellikle yetersiz ağız hijyeni kaynaklı olan diş taşı temizliği fiyatı birçok farklı duruma göre değişkenlik gösterir. Ağız içerisinde biriken besin ve bakterilerin minerallerle oluşmasıyla meydana gelen diş taşları, büyük sorunları da beraberinde getirebilir. Bakteri plağı olunmasıyla diş taşı çok daha kötü sonuçlar ortaya koyabilmektedir. Diş fırçalama alışkanlığı olmaması da bakterilerle oluşan bir tabakayla söz konusu hale getirir. Diş taşı temizliği yapılmaması durumunda diş eti kanamaları, diş eti rahatsızlığı, ağız konusu ve son olarak diş kaybı görülebilir. Bundan dolayı 6 ay ya da 1 senelik periyotlarda diş taşı temizliği yaptırılmalıdır. Diş taşı temizliği fiyatı hasta ve doktora göre farklılığa sahiptir.

Diş Taşı Temizliği Fiyatı Neler Etkiler?

30 ile 45 dakika arasında sürerken hastanın ağız içi durumu ve diş taşı yoğunluğuna göre belirlenir. İşlemin ne derece zor olacağı da fiyatlar üzerinde etkilidir. Ayrıca doktorların uzmanlık durumlarıyla kurum tercihleri de doğrudan diş taşı temizliği fiyatı için belirleyici olmaktadır. Gerçekleştirilecek işlemler neticesinde detertraj denilen süreç tamamlanır. Çok yoğun bir diş taşı temizliği yapılması durumunda lokal anestezi uygulanır.

Diş ve diş etinin alt kısmında yer alan tüm taşların temizliğine bu şekilde başlanır. Yok edilme süreçlerinde ise bazı hallerde cerrahi işlemin gerekli olabildiği de anlaşılır. Ayrıca kullanılacak ilaç durumlarıyla yapılan işlemlere göre de diş taşı temizliği fiyatı artabilmektedir. Ağız içi problemleri bu şekilde gerçekleşirken sorunların tam anlamıyla giderilmesi için seans süresinin uzatılması da fiyatları değiştirebilmektedir. Diş taşı temizliğinde acı duyma veya rahatsız olma hali yoktur. Ufak bir sızlama olabilmesi mümkün olup hekimin tecrübesine göre bu durum dahi olmayabilir. Korku halinin var olması durumunda ise anestezi yapılarak da temizliğe başlanır. Diş taşı temizliği hiçbir şekilde diş yapısına ve köklere zararlı değildir.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)