Öncelikle diş sağlığı ihmal edilmemesi gereken önemli konulardan biridir. Dişlerimiz ne kadar beyaz ise o kadar diş sağlığımız yerinde demektir. Görüntü olarak sarı dişler rahatsızlık veren toplum içinde kişinin çekingen bir hal almanıza ve davranmasına neden olan bir durum olmaktadır.

 Halk olarak diş beyazlatma için eskiden beri kullanılan doğal ve sağlıklı yöntemler oldukça fazladır. Bunlardan bu yazımızda sizlere bahsetmek isteriz. Doğal ve sağlıklı diş beyazlatma uygulamalarını ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Sizler için evde diş beyazlatma nasıl yapılır? Sorusunu araştırdık ve evde dişleri doğal beyazlatan yöntemleri sıraladık.

Doğal Yolla Diş Beyazlatma Yöntemleri

Fesleğen ile Diş Beyazlaştırma

Diş beyazlatmak için doğal yöntemlerden ilk olarak Fesleğen ile başlayalım. Fesleğen etkili bir öneridir.

Ayrıca dişleri beyazlatmak la kalmayıp ağız ve diş sağlığı içinde faydalı bir bitkidir. Diş bakterileri ile savaşır ve diş taşı oluşumun engelleme özelliğine sahiptir. Uygulaması ise doğal fesleğen yapraklarını kuruttuktan sonra toz haline getirilir ve hazırlanan fesleğen tozunu düş macununa karıştırarak dişlerimizi fırçalayabiliriz.

Tuz İle Diş Beyazlatma

Tarih boyunda sarı dişleri beyazlatmak için kullanılan en etkili ve kolay yöntemlerden biri tuz ile dişlerimizi fırçalamak olmuştur. Diş fırçasının haricinde parmak ucuna aldığınız az miktarda tuz ile de dişlerinizi ovalaya bilirsiniz. Bu sayede hem dişlerinizin parlamasına hem de ağız iççi yaralarının giderilmesini sağlamış olursunuz. Diş macunu ile de kullanımı şu şekildedir. Az miktarda tuzu diş macunu ile birlikte kullanabilirsiniz.

Önerilerimiz arasında tuz ile diş beyazlatma yaparken aşırıya kaçmayın diş etlerini zarar verebilir veya ve tahriş edebilir.

Kullanım zamanı olarak ise haftada 3 defa kullanmak yeterlidir. Uzmanlar tarafından haftada 3 defadan fazla tavsiye edilmez. Ayrıca tuz seçiminde normal ev tuzu seçilmelidir.

Muz ile diş beyazlaştırma

Tükettiğimiz doğal meyvelerin faydalarından yaralanarak sizlere muz ile diş beyazlatma uygulamasını sunuyoruz.

Günümüzde diş beyazlatan muz kabuğu yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Harika etkileri olduğu söylenmektedir.

Uygulaması ise muz kabukları ile dişler ovalanır. Biraz bekledikten sonra ağız çalkalanır.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)