Eczanelerden farklı türlerde alımı yapılabilen hametan krem, cilt üzerinde uygulanır. Cilt sorunlarının giderilmesi amacıyla kullanımı söz konusu olup dermatologlar tarafından da reçeteli olarak verilebilmektedir. Kullanımında asıl önemli husus yanık durumlarıyla ilgilidir. Etken maddesi Hamamelis Virginiana olan hametan krem oldukça büyük bir etkiye de sahiptir. Bundan ötürü uzman doktor önerisi olmadan kullanılması risk içerir. Yanık izlerinin geçirilmesi için kullanılırken son yıllarda birçok farklı amaçla da tercih edildiği biliniyor. Özellikle sivilce veya cilt lekelerinin giderilmesinde kullanımı olmaktadır. İltihap giderici özelliğe sahip olması da hametan kremin kullanımını beraberinde getiriyor.

Hametan Krem Kullanımı

Olası kanamaların durdurulmasında da tercih edilebilir olan kremin sürülmesi işleminde ise farklılık yoktur. Öncelikli olarak cildin temiz bir hale getirilmesi gerekli olup işleme başlanır. Tüm cilt yaraları içinde yedirerek sürülebilen kremin etkisinin büyük olacağı görülecektir. İşlem sonrasında herhangi bir yıkama ya da üzerinin kapatılmasına da gerek olmayacaktır. Hametan krem fiyat farkı olmadan eczanelerden satın alınarak kullanılabilir. İnternet ortamında bazı şüpheli durumların olabileceği de unutulmamalıdır.

Hametan Krem Yararları

Sıralanması gerekirse büyük sivilcelerin izlerinin yok edilmesi, yara ve çatlamış alanların geçirilmesi, açık ameliyat yaralarının azaltılmasında hametan krem kullanılır. Birinci ve ikinci dereceden yanıklarda da tedavi sürecinde tercih edilen medikal ürünler arasındadır. Medikal anlamda bir nemlendirici görevi de gören hametan, olumsuz anlamda reaksiyon durumları da yaşatabilir. Bu tip yan etkilerin açığa çıkması halinde ise hemen kullanımın kesilmesi gerekir. 30 ve 50 gramlık olarak alüminyum tüp içerisinde satışı var olurken hametan krem fiyat farklarına da sahip olabilmektedir. Yalnızca eczanelerden güvenli bir şekilde alınabilir olan kremin kullanımları da değişkenlik gösterir.

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)