Her anne, hamilelik esnasında çocuğunun dünyaya gelmesi için gün sayar. Ancak bazı durumlarda, istisna olmak kaydıyla hamilelikte düşükler meydana gelebilir. En aza indirilebilmesi için özellikle anne adayının bilinçli olması gerekir. Hangi durumlarda düşük riski olabilir? Ya da hangi durumlar düşük riskini göstermektedir? Gibi soruların yanıtlarını oldukça iyi bilmelidir. Çocuğun daha sağlıklı olabilmesi için anne adayının bilinçli olması oldukça önem arz etmektedir. Düşük riskini tetikleyen durumlar nelerdir? gibi sorular her zaman aklımıza takılmaktadır. Bu yazımızla özellik olarak bu gibi soruların yanıtlarına ulaşmaya çalıştık. şimdi birlikte  bu yanıtlara bakalım.

Akıntı ve kanamalara dikkat edilmelidir!

Genel olarak, halk arasında daha çok yaygın olarak bilinen düşük nedenleri olarak, kanama ve akıntılar bilinmektedir. Vajinadan gelen kanama yâda akıntı düşüğe neden olabilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, mutlaka doktora görünmeyi unutmayın. Ancak her kanamada düşük riskinin habercisi değildir. Kanama çeşitlerinin iyi bilinmesi ve ona göre davranılması doğru olanıdır.

Sırt ve bel ağrıları önemlidir!

Her 15-20 dakikada bir ağrı hissediyor iseniz, düşük yapıyor da olabilirsiniz. Beyazımsı balgam ya da pelvik kaslarında ağrı olması gibi durumlarda düşük riski olabilir ve doktora başvurulmasında yarar vardır.

Sonuç olarak birtakım belirtiler vardır ki, bebeğin sağlıklı doğabilmesi için düşük riskini ortadan kaldırmak  adına, annenin bilinçli olmasında yarar vardır. Hamilelik döneminde düşük riskini arttıran nedenleri iyi bilmek, çocuğun dünyaya sağlıklı bir şekilde gelebilmesi açısından önem teşkil etmektedir. 

Sertleşmeme problemi mi yaşıyorsunuz? O zaman sitemizden yüzde yüz orjinal ve işe yarayan viagra sipariş vererek zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşun.
Author

Lise sağlık çıkışlı, Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi mezunu yazarım. Yazılarım hiç bir kar amacı gütmez. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

Yorum Yazabilirsiniz :)